Rajsa čuli Srbi u Dalju

U daljskom Domu Ocić, 4. maja 2023, Udruženje „Đorđe Ocić” organizovalo je program "Ko je nama bio Rajs?", s namerom da u pravom svetlu prikažu ličnost velikog Rodolfa Arčibalda Rajsa, koji je, zajedno s istinom, voleo i srpski narod. Tim povodom, dakle, gosti i učesnici iz Beograda predstavili su program koji je obuhvatalo predavanje prof. dr Ivane Krstić Mistridželović, istoričara kriminalistike, promociju Rajsovih izabranih dela, koje je prikazala Jelena Davidović Kolarov, urednik Zavoda za udžbenike Beograd, projekciju filma „Čujte Srbi!”, autora Gorana Vukčevića, i svečano otvaranje izložbe u Galeriji „Olajnica”, gde su mogle da se vide fotografije o Rajsu, od kojih se većina čuva u Školi za kriminalistiku Univerziteta u Lozani (Ecole des Sciences Criminelles de l’Universite de Lausanne), a koju je grafički dizajnirao Dragan Tadirović.

O PROJEKTU

Naziv projekta: „Ko je nama bio Rajs”

Vreme održavanja projekta: 4. maj 2023. godine

Učesnici u pripremama: članovi i prijatelji Udruženja